ROK 2022:

Wielu z nas patrząc na kolejne rządy dostrzega brak logiki i niekonsekwencję, a nawet celowe działanie prowadzące Polskę na skraj przepaści. Trafna analiza decyzji naszych polityków oraz sytuacji w kraju i świecie przez redaktora Macieja Maciaka w programie “Musisz to wiedzieć” poskutkowała oczywistym pytaniem jego słuchaczy:

“Panie Macieju, więc dlaczego razem czegoś nie zrobimy, skoro nie mamy na kogo głosować?”

Tak powstał Ruch Dobrobytu i Pokoju – oddolna inicjatywa świadomych Polaków mających dość złudnego oczekiwania, że kolejna władza poprawi sytuację w naszym kraju. Stworzona przez przedstawicieli wszelkich profesji, w różnym wieku, bez zawodowych polityków tkwiących w przeróżnych układach. Bez dyskryminowania kogokolwiek, o ile myśli rozsądnie i postępuje moralnie.

Na czele Ruchu mógł stanąć tylko jeden człowiek, gwarantujący niezmienność w podstawowych założeniach naszej organizacji – stanowczy i niezłomny redaktor Maciej Maciak. Jesienią 2022 roku odbyły się pierwsze spotkania, gdzie nasz Lider osobiście usystematyzował podstawowe cele i określił kierunek działań, oraz wspierał tworzenie struktur na poziomie wojewódzkim.

ROK 2023:

Na początku roku redaktor Maciej Maciak kontynuował tworzenie struktur Ruchu Dobrobytu i Pokoju w pozostałych regionach. Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim pierwszy sprawdzian – wybory parlamentarne. Akcja uzbierania jednego tysiąca podpisów poparcia, koniecznych do utworzenia komitetu ogólnopolskieg przeszła najśmielsze oczekiwania. Ogłoszona po południu 9 sierpnia, zakończyła się dostarczeniem (ze wszystkich regionów Polski) list poparcia do Warszawy rano 11 sierpnia w ilości trzykrotnie przekraczającej wymaganą. W dniu 14 sierpnia 2023 Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju został oficjalnie zarejestrowany.
Wtedy przystąpiono do zbiórki podpisów wymaganych do zarejestrowania list kandydatów na posłów i senatorów. Pomijając przeciwności, których nie ma sensu już rozpatrywać, oddolna, bezpartyjna organizacja zdołała uzbierać wymaganą ilość podpisów w 11 z 41 okręgów wyborczych.

W jedenastu okręgach Polacy mieli możliwość głosować na kandydatów z listy nr 9 – KWW RDiP.

Ograniczony dostęp do mediów publicznych, niechęć opiniotwórczych redakcji czy stacji telewizyjnych do zapraszania nas na debaty czy wywiady nie przysporzyła nam popularności. To doprowadziło do sytuacji, że 15 października, po raz kolejny większość polskiego społeczeństwa wybrała “mniejsze zło”.
Ruch Dobrobytu i Pokoju wyciągnął wnioski i od jesieni rozpoczął proces restrukturyzacji, która została ukończona na początku następnego roku.

ROK 2024:

Kolejny rok pełen wyzwań w „ciekawych” czasach.
W pierwszym półroczu w Londynie toczył się proces o ekstradycję Juliana Assange do Stanów Zjednoczonych, gdzie za ujawnienie rządowych zbrodni groziła mu kara 175 lat więzienia. W tym samym czasie na całym świecie odbywały się demonstracje w obronie dziennikarza, wolności słowa i mediów. Uczestnicy Ruchu Dobrobytu i Pokoju również nie pozostali obojętni, organizując protesty m.in. we Wrocławiu i Szczecinie. Więcej na ten temat tutaj: Julian Assange
Po sukcesie zarejestrowania list kandydatów w 11 z 41 okręgów w 2023 roku, w wyborach do Parlamentu Europejskiego wciąż rozwijająca się organizacja nie zdołała uzbierać wymaganych podpisów. Należało więc przyjąć tą lekcję z podniesioną głową i skupić się na dalszym uświadamianiu społeczeństwa.
Mając świadomość, że dobrobyt bierze się z pracy i gospodarności, we wrześniu Ruch Dobrobytu i Pokoju pojawił się w Domaniewicach na Pilicą, by w czynie społecznym pomóc rolnikowi w zbiorze jabłek. Mimo niesprzyjających warunków (ulewne deszcze, powodzie na południu kraju) akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Więcej na ten temat tutaj: Zlot 2024

Pod koniec roku, zachęcany przez wielu sympatyków, lider Ruchu ogłosił gotowość startu w wyborach prezydenckich, mających się odbyć w maju 2025 roku. Tak więc kolejny rok również zapowiada się pracowity.